GLOBÁLNÍ PROBLÉM ŠEDIVĚNÍ VLASŮ - FAKTA A MÝTY...

Mikádopánský krátký sestřihpánský účes šedivé vlasyNašli jste si první šedý vlas? Připadáte si kvůli tomu staří? Buďte si jistí, že v tom nejste sami. Tento problém dříve či později potká většinu z nás.  V dnešním článku si povíme o příčinách šedivění a jak s ním můžeme bojovat.

Sexy sestřih, šedivé vlasy Pánský střih

Většina z nás si šediny spojuje se stářím, ale pravdou je, že přirozeně se první šedé vlasy začnou objevovat u mužů kolem třicítky, u žen pak asi o pět let později. Vlasové buňky obsahují pigment melanin, jehož tvorba se s postupujícím věkem snižuje, až buňky odpovědné za jeho produkci zcela vypoví službu a vlas zšedne. Tento proces je bohužel nezvratný. Otázkou je, jak je možné jej ovlivnit, případně oddálit. Hlavní příčinou jsou genetické predispozice. Rozhlédněte se po starších členech své rodiny. Jestliže hodně z nich začalo šedivět brzy, je velmi pravděpodobné, že to potká i vás.

Zvlněné mikádo

Další příčinou je kouření. Nikotin způsobuje snížení produkce melaninu. Proto je u kuřáků až čtyřikrát větší pravděpodobnost předčasného šedivění než u nekuřáků. Často se také hovoří o vlivu stresu, psychického traumatu nebo šoku. Tato tvrzení však mají blíže k mýtům než k pravdě. Je naprosto nemožné, aby někomu následkem prožitého šoku vlasy zšedivěly přes noc. Předčasné šedivění a to i v dětském věku bývá zapříčiněno nedostatkem vitaminu B 12 a poruchou štítné žlázy. V těchto případech je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. Ve všech ostatních případech je nejlepším a také jediným řešením, pokud se s šedinami nehodláme smířit, kvalitní barva na vlasy. Nutno podotknout, že spousta lidí umí své šediny nosit :-)

Šedivé mikádo Moderní střih

Až budete mít šedé vlasy, budete je barvit?

Podobné články

vlasevropský typprůřezV dnešním článku se dozvíte co je to vlas a jakou má funkci. Popíšeme vám jak vlasy rostou, jaké máme typy a jak člověk získává svoji přirozenou barvu vlasů...

Romantický zvlněný účesSestříhaný účes z dlouhýh vlasů s melíremzdravé vlasy - dárková edice s hřebenem Léto je tu a s ním i působení letního slunce, mořské vody a bazénového chloru - vlivy, které naše vlasy ničí a vysouší. Víte, jak se o vlasy správně starat, abyste předešli jejich poškození? Chránit zvenku a vyživovat zevnitř!

Moderní účes šedé barvy, vyholený po stranáchSexy a moderní vzhled Sexy účes vyfoukaný dozaduNejen mladí muži se chtějí líbit. I ve vyšším věku mohou být pánové atraktivní a sexy. Dnes vám přinášíme přehled vybraných sexy účesů pro starší prošedivělé muže a jako bonus videonávod, jak takový účes vytvořit.

Polodlouhý, zvlněný účes s hladkou ofinouChlapecký, jednoduchý účesPolodlouhý účes s vytočenými konečky a rovnou ofinouDěti začínají mít zájem o vlastní účes už od ranného věku, zvláště pak malé princezny. Inspirujte se následujícími obrázky účesů pro děti a radami pro jejich výběr.

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď