Můj neveselý příběh s vlasy, psaný životem

Victoria Beckham - Krátké mikádo střižené do podkovy, blond platinové barvy, s pěšinou na straněDobrý den, také já se podělím se svým zážitkem a možná mi i někdo poradí.... Celý život jsem nosila střídavě dlouhé, polodlouhé a krátké vlasy, chodila jsem ke kadeřnicím, ale stříhala se i sama.

Byla jsem spokojená, vždycky jsem měla vlasy tak jak chci mít, a když jsem se rozhodla ostříhat, bylo mi jedno jak. Jnže už mi není 20 let, už mi není ani 30 let..., prostě je mi 56 a rozhodla jsem se, že si nechám mikádo, ale chtěla jsem takové obrácené, vzadu podstříhané a na krku krátké vlasy, vepředu delší.

Nejhorší je vždy doba, než mi vlasy přerostou z krátkého sestřihu. Byla jsem trpělivá, rostly, rostly a už začínaly mít správnou "fazonu", ještě nějakou dobu a bude to ono. Musela jsem změnit kadeřnici, která o mém záměru věděla ( šla na mateřskou dovolenou) a která mě v podstatě už jen vzadu zkracovala délku a vepředu jakž takž udržovala přijatelný sestřih, než dorostou vlasy do správné délky. Když jsem šla k nové kadeřnici, vysvětlila jsem jí o co mi jde a protože mi dcera říkala, ať jí řeknu, že chci "viktorii", řekla jsem jí to. Ale prý teprve půjde naškolení o "viktorii" :-) , tak mě trošku zastřihla a prý příště.

To příště se stalo před několika dny. Potřebovala jsem už nutně vzadu zastřihnout, vepředu mi už krásně vlasy ovívaly obličej, paráda. S nadějí na nový účes jsem se dostavila do kadeřnictví a těšila se. Kadeřnice, která už prošla kursem " na viktorii" se mě zeptala jak to chci, opět jsem jí vysvětlila co požaduju, ona se zdála být chápající, potvrdila, že chci takové obrácené mikádo a tak jsem usedla do křesla. Ona začala střihat a stíhala a stříhala, když mi došlo, že moje vlasy jsou pryč z jedné strany, nedalo se nic už dělat, ještě jsem hrdinně prohlásila, že mi dorostou (netušila jsem jaký záběr její nůžky vzaly), ona mi odvětila s úsměvem, "no, to porostou hodně dlouho."

Domů jsem odcházela za 630 Kč ostřihaná nakrátko, obarvená načerveno, přestože jsem červenou nechtěla, a ještě jsem tvářila jako by nic. Jen abych jí neublížila, jsem přistoupila na to, že jsme si špatně rozuměly. Teď se mi chce denně při pohledu do zrcadla brečet. Než mi znovu přerostou vlasy do správné délky, uplyne minimálně rok, rok a půl, možná víc....

Zdenka

Pošlete nám i vy svůj zážitek, příběh či zkušenost! Pište viz Kontakt

Podobné články

jak-mi-manzel-vybiral-ucesVždy, když jsem šla ke kadeřnici, vědela jsem, jak se chci nechat ostříhat a nabarvit, a většinou jsem byla spokojená...Ale jednou v živote jsem jsem dala na radu manžela...

chci-krasne-vlny-trvalaDobrý den, i já Vám prozradím moje vlasové příběhy. Když jsem byla malá holčička, toužila jsem po dlouhých vláskách. Chtěla jsem mít krásné dlouhé a vlnité vlásky jako moje barbínka.

jak-to-vidim-ja-kaderniceAsi každá žena či dívka chce vypadat krásně a originálně a jsme pro to schopny udělat cokoliv...tak jako já! Než jsem se vyučila kadeřnicí navštěvovala jsem kadeřníka ráda, byl to pro mne relax a vzrušující akce, jak budu vypadat.

Asymetrická, dlouhá ofina s hladkou délkou vlasůDvoubarevný střih s rovnou, plnou ofinouJemně zaoblený sestřihRáda bych přispěla svou "troškou do mlýna" a posílám Vám svou cestu k Andělovi - ke kadeřnici, která ze mě udělá hezčí a to mi pouze upraví vlasy.

Ahoj Zdenko, taky se přidávám, podobných zážitků mám nepřeberně :o). Dlouho jsem se díky nim stříhala sama a dost často jsem chodila ke kadeřnici a v zásobě měla čepici, doma jsem s tím pak něco vykouzlila. Vlasy dorostou a pokud se necítíš v té červené, tak to změň. Já už chodím spoustu let k jedné kadeřnici a stejně si připadám jak hlídací pes. Stokrát vysvětluju a stále kontroluju :o), už fakt nemlčím. Tak držím palečky, ať vlásky rychle rostou!!!

Ahoj, pracuji jako kadeřnice, někdy nechápu co všechno je možné napáchat, jako kadřník..nejlepší je vše důkladně vysvětlit,co chcete atd. Dobrá kadeřnice podle vašich vlasů(jemné rovné, rovné tvrdé, vlnité)a podle toho jaký jste typ. By Vám měla vysvětlit, jestli zvolený účes je dobrý.To platí i pro barvy, ted je kladený velký důraz na přirozenost..

ahoj....no ja myslim že je spousta metod který pomůžou...co prodloužení napojení pár pramenů??? nebo zkusit jinou barvu ta totiz delá hodne:-)) držím palečky...p.s. vlasy porostou rychle sou tedka zdravý :-))

Ahoj.. no ta s timto semse taky setkala ...pak sem sedela pred zrcadlem a brecela !!!! ploste holicky si nekdy delaji s vaimy vlasy co chteji !!!! ploste nemamk k holičkam duuuvěru !!!!!!!!!!!!§

Ahoj Zdenko, jo, jo, to znám taky. Měla jsem krásnou šikmou delší ofinu, konečně jsem měla jednou pocit, že je to ono. Když mi lezla už moc do očí, chtěla jsem po kadeřnici, aby mi to o 1cm zkrátila. Výsledek? Ofina skoro rovná. Prý je to teď moderní. Udržela jsem se, ale skoro lituju, že jsem jí neřekla něco ostřejšího. Takže, nejsi v tom sama

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď