Jsou ponožky v sandálech jen špičkou ledovce? Tady je 5 důvodů, proč Češi ignorují módu!

Milán, Paříž, Berlín, Londýn a dokonce i Bratislava. To vše jsou metropole, kde lze na ulici spatřit velmi zajímavé módní kreace a nové trendy z přehlídkových mol. Pak se rozhlédnete kolem sebe u nás v ČR a vidíte obnošenou bídu s nouzí. Proč?


Bohužel situace zašla již tak daleko, že o módním nevkusu českých žen a mužů informují turistické letáky. Jasně, že s notnou dávku kousavosti. Skoro se zdá, jako by ponožky v sandálech patřily vedle piva k hlavním rozeznávacím znaků našince. Hned vedle ledvinek, špinavých batohů, mrkváčů a prazvláštního mixu elegance z tržiště se sportovní módou. Podívejte se na pětici možných vysvětlení toho, proč Češi netíhnou k atraktivnímu oblékání.

  

1) Chybí nám ty správné vzory

Napadá vás nějaká slavná osobnost, kterou bychom mohli v naší zemi považovat za módní ikonu? V takovém Hollywoodu byste jich našli dvanáct do tuctu. U nás se umí zpěvačky, herečky a třeba i moderátorky nastrojit maximálně tak do divadla. Ve všech ostatních případech prezentují konfekční nudu bez špetky originality. Muži na tom nejsou lépe. Chybí odvaha a důraz na luxus. Zkrátka nemáme ty správné vzory. A když už vzory máme, obdivuje více jejich charakter než módní vkus. Skvělým příkladem je Václav Havel s jeho krátkými kalhotami.


2) Střídá se nám rychle počasí

Čtyři roční období, to není žádná sranda. Jednou je v Praze přes třicet, jindy zase více než dvacet pod nulou. Udržovat aktualizovaný šatník je složité, navíc když se módní trendy neustále mění. Mnoho Češek a Čechů rezignuje. V jejich skříni se usadí pár kousků, které se hodí na celý rok. Ty sice po chvilce nošení nevypadají úplně dobře, ale proč ne. Ostatně rozmary počasí stojí i za zmíněnými ponožkami v sandálech. Když se večer v létě ochladí, fusky se skvěle hodí.
3) Milujeme slevy

Bohužel si tady nežijeme úplně na vysoké noze. Průměrná mzda je nízká, a proto milujeme slevy. V běžných obchodech je však ve zlevněném zboží nezřídka pouze nepovedený textil, který nikdo nechce. Najít něco, co si zaslouží pozornost, je těžké. Objevili jsme však řešení! Na českém trhu existuje online second hand s holandskými aukcemi, kde je možné ušetřit až 99 %. Více informací hledejte na Unimoda.cz. Cena neustále klesá, takže když má člověk pod čepicí, může ulovit značkové a krásné oblečení a kabelky za minimální cenu. I s velmi malým rozpočtem se průměrná Češka a Čech oblékne dle posledních trendů.4) K pivu smoking netřeba

Milujeme pivo a chodíme na něj s přáteli. Do hospůdek a barů, kde jde hlavně o zábavu. Zkrátka si nepotrpíme na formální akce a večírky. Mít v šatníku něco opravdu vytříbeného se zdá skoro jako zbytečnost. Na jednu stranu je to logické, na druhou je to velká škoda. Člověk by se měl chtít líbit i přátelům při posezení nad zlatavým mokem. Pochopitelně si nemusíte hned brát róbu, ale hezké a čisté oblečení zohledňující módní vkus není od věci.5. Jsme rádi v jednom stádu?

Úplně jako ovce. Vliv na to bude mít naše historie, ale i tak je zvláštní, že v dnešní době je stále přestupkem být středem pozornosti. Neradi vyčníváme, vše trošku jiné nám přijde zvláštní a uhozené. Saháme po oblečení, které nás mění v šedé myšky. Není to škoda? Všude kolem je hromada zajímavých barev a značek. Nebojte se trošku odvázat. Ti, kteří se v módě vyznají, to ocení. Ani nemusí vědět, že se vám podařilo obléknout od hlavy k patě za pár korun díky sekáči na internetu. Vystupte z řady!

Těší se na vás Unimoda.cz

Podobné články

mujoutfitOživte Váš šatník novými kousky! Značkové outlet oděvy je možné koupit se slevou 30–50–70% oproti původní ceně! V nabídce e-shopu naleznete kabelky a módní doplňky z nové aktuální kolekce.
 

Zrdcadlo bíléZrdcadlo s policíObout se, obléct si bundu či kabát a zběžně se prohlédnout v zrcadle. Vypadá i váš odchod do práce nebo kamkoli jinam stejně? Je to naprosto běžné, rychlou kontrolu vzhledu před odchodem většina z nás provádí automaticky. A přesně proto se vyplatí pořídit si do předsíně kvalitní zrcadlo.

Mikádo se zvlněným efektemElegantně vlnitý zrzavý účes z dlouhých vlasůJemně zvlněný blond účes z dlouhých vlasůŽenské a smyslné vlny, vždy moderní, vždy in. Inspirujte se nejnovějšími účesy a přečtěte si tipy a triky, jak si snadno vytvoříte vlnky či kudrliny sama doma pomocí kulmy nebo natáček. 

Nově Vám přinášíme sérii rozhovorů se zajímavými osobnostmi kadeřnického světa. Zjišťovali jsme pro Vás nejen jejich tipy na krásné vlasy, ale také jaké jsou žhavé trendy v účesech pro letošní rok i nějaké ty zajímavosti z kadeřnického řemesla.

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď